Jak zmienić hasło admina WordPress?

Czasami zdarzy się nam zapomnieć hasło do panelu administracyjnego wp-admin. Co zrobić w sytuacji kiedy nie mamy możliwości odzyskania hasła z pomocą każdej z dostępnych metod? Z pomocą przychodzi zmiana hasła admina bezpośrednio w bazie danych.

Zmiana hasła admina w bazie danych

Aby zmienić zapomniane hasło admina przechodzimy do panelu administracyjnego hostingu gdzie znajduje się strona oparta o WordPress a następnie przechodzimy do Zarządzania bazami MySQL i logujemy się do bazy danych bloga WordPress za pomocą phpMyAdmin. Po zalogowaniu do phpMyAdmin wybieramy w lewej kolumnie nazwę bazy danych a następnie klikamy na wiersz wp_users.

wybór tabeli wp-users

Teraz wyszukujemy użytkownika o loginie admin a następnie po lewej stronie klikamy w przycisk Edytuj. W przypadku kiedy np. przy instalacji podany został inny login administratora wówczas należy wyszukać ten login. Wyszukujemy wiersz user_pass i wpisujemy nowe hasło WordPress do zalogowania do panelu wp-admin.

edycja hasła admina w bazie mysql

Nie zapisujemy zmian a wybieramy jeszcze z lewej strony z rozwijalnej listy MD5 tak aby hasło zostało zakodowane w tym formacie. Po zaznaczeniu MD5 możemy u dołu kliknąć na przycisk Wykonaj a hasło zostanie zmienione.

wybór metody kodowania hasła w mysql

Gotowe! Teraz możesz zalogować się na nowo ustawione hasło do panelu admina WordPress.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *