Błąd 404 w WordPress

Częstym problemem występującym przy próbie przejścia na poszczególne podstrony w WordPress jest błąd nieodnalezienia strony – błąd 404. Co zrobić w takiej sytuacji kiedy strona główna wyświetla się prawidłowo a podstrony nie? W wielu przypadkach pomaga sprawdzenie regułek w pliku .htaccess.

W tym celu należy z katalogu głównego domeny edytować plik o nazwie .htaccess

Wewnątrz pliku usuwamy istniejące regułki (najlepiej skopiować je i zapisać w osobnym pliku tekstowym) a następnie dodajemy poniższy kod:

# BEGIN WordPress
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
# END WordPress

Zapisujemy plik .htaccess a następnie nadpisujemy go na istniejący na koncie w katalogu głównym domeny plik .htaccess

Sprawdzamy czy błąd 404 WordPress nadal występuje po przejściu na stronę główną bądź podstronę WordPress, jeżeli błąd nie występuje możemy dodać brakujące wcześniej usunięte regułki z pliku.

Powyższa porada dotyczy sytuacji w której skrypt WordPress umieszczony jest w katalogu głównym domeny a nie w podkatalogu np. o nazwie „blog”.

Inną metodą na rozwiązanie problemów z niedziałającymi podstronami w WordPress może być ponowne napisanie ustawień w panelu administracyjnym w sekcji Ustawienia > Bezpośrednie odnośniki

W tym celu należy wybrać inny sposób linkowania podstron w sekcji Popularne ustawienia a następnie zapisać zmiany po czym ponownie powrócić do pierwotnych ustawień linkowania wraz z zapisaniem zmian. Na poniższym przykładzie wybieramy najpierw sposób linkowania Prosty, zapisujemy zmiany a następnie ponownie wybieramy sposób linkowania Własny format i zapisujemy zmiany.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *