Biała strona w WordPress

Problem w postaci wyświetlania białej strony głównej WordPress występuje dość często kiedy niepowodzeniem zakończy się aktualizacja wtyczki, motywu czy też występuje konflikt w prawidłowym funkcjonowaniu wtyczki lub motywu. W takiej sytuacji w wielu przypadkach pomaga zlokalizowanie błędu za pomocą samego skryptu WordPress.

W celu włączenia wyświetlania błędów WordPress i lokalizacji błędu powodującego brak podstrony WordPress należy edytować plik wp-config.php

Po otwarciu pliku należy odszukać i edytować poniższą linijkę koduUstawienie wp_debug w WordPress na falseZastępujemy wartość false wartością trueUstawienie wp_debug w WordPress na trueZapisujemy plik a następnie nadpisujemy go na istniejący plik w katalogu głównym domeny. W ten sposób po wejściu na stronę główną nie powinna już pojawić się biała strona WordPress a zamiast tego ukazać się informacja o występującym błędzie zawierająca ścieżkę do pliku/plików z którymi występuje problem.

Często jeżeli problem dotyczy wtyczki znajdującej się w katalogu plugins w rozwiązaniu problemu może okazać się pomocna zmiana nazwy katalogu wtyczki z którą występuje problem wyświetlony na stronie głównej np. poprzez dodanie do nazwy katalogu wtyczki na końcu .OLD. Wtyczki do WordPress znajdują się w lokalizacji wp-content/plugins. Pomoże to w naprawieniu problemu z błędnie funkcjonującą wtyczką.

Zobacz również:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *